Obawiasz się rozmów w języku obcym?

Posted on

Jeśli i Ciebie dopadła blokada przed prowadzeniem rozmów po angielsku, nie martw się – bardzo wiele osób skarży się na ten problem. W jaki sposób możesz z nim walczyć?

Nauka gramatyki jest bardzo ważna, ale to nie wszystko

Jeśli przywiązujesz dużą wagę do nauki gramatyki, z pewnością znasz zasady konstrukcji zdania, używasz także odpowiednich czasów. Jednak sama gramatyka nie wystarczy – konieczne są również ćwiczenia praktyczne, by poszerzać słownictwo oraz swobodnie porozumiewać się w języku obcym.

Ćwicz jak najczęściej!

Przede wszystkim rozmawiaj – jak najwięcej i jak najczęściej. Wybieraj filmy z napisami zamiast lektora, by przyswajać sobie również potoczne zwroty. W autobusie, tramwaju czy podczas zakupów możesz układać również w myślach dialogi. Jednak ważne jest, by móc wypowiadać je również na głos.

Nie martw się błędami

Nawet jeśli pomylisz słownictwo lub źle zastosujesz się do zasad gramatyki, nie poddawaj się. Pamiętaj, że w języku polskim również używamy wielu zwrotów, które ciężko znaleźć w podręcznikach. Jeśli Twój rozmówca będzie miał problem ze zrozumieniem – z pewnością dopyta.

Wyjazdy na kursy językowe to sposób na intensywne ćwiczenia

Decydując się na obozy językowe masz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Nie tylko podczas zajęć, ale również po ich zakończeniu – rozmawiaj jak najczęściej. Większość osób jest bardzo przyjaźnie nastawiona do obcokrajowców, którzy podejmują próby nauczenia się ich języka. Dlatego nie bój się rozmów oraz ćwiczeń w języku obcym. Kursy językowe znajdziesz na https://www.jpedukacja.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *