Co jest ważniejsze – gramatyka czy konwersacja?

Zarówno sama nauka gramatyki, jak i zupełne ignorowanie jej zasad nie jest korzystną sytuacją. Zamiast wybierać skrajności, postaw na kompleksową naukę języka obcego oraz praktyczne ćwiczenia.

Podstawy gramatyki są niezbędne do porozumiewania

Warto zapoznać się z podstawowymi regułami języka obcego – bez nich nauka będzie o wiele trudniejsza. Znając postawy możesz wykorzystywać poznane słownictwo i tworzyć zdania samodzielnie zamiast uczyć się ich na pamięć.

Słownictwa możesz uczyć się niemal wszędzie

Możesz zdecydować się na fiszki, specjalne aplikacje, mapy myśli, tłumaczenie tekstów… Każdy może dobrać metodę odpowiednią do swoich potrzeb. Niezależnie na co się zdecydujesz – ważna jest regularność. Powtarzaj słówka przy każdej okazji, by jeszcze lepiej je utrwalić.

Sama umiejętność konwersacji również jest bardzo ważna

Nawet jeśli perfekcyjnie znasz gramatykę i słownictwo, warto regularnie ćwiczyć język. Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie podczas rozmów w języku obcym, najlepszym sposobem będą jak najczęstsze ćwiczenia. Nie obawiaj się porażki – nawet jeśli na początku nie mówisz bezbłędnie, z pewnością uda Ci się porozumieć.

Postaw na zajęcia z native speakerem

Native speaker to osoba ucząca swojego języka ojczystego jako języka obcego. Poprzez takie zajęcia poznajesz nie tylko formalny język, ale również codzienne zwroty oraz potoczne sformułowania. Dzięki temu poczujesz się również swobodniej podczas rozmowy w języku obcym oraz poznasz także nieco kultury danego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *