Angielskie wpływy na całym świecie

Posted on

Początki imperium brytyjskiego sięgają XV wieku, a do tej pory Wielka Brytania sprawuje zwierzchność nad 14 terytoriami. Rządy oraz emigracja brytyjska doprowadziły do pojawienia się wielu angielskich wpływów w niepodległych państwach.

Przykładem państwa, w którym panują do tej pory angielskie wpływy jest Malta

Angielski na Malcie jest językiem urzędowym; wyspa jako kolonia brytyjska była bazą okrętów podwodnych w czasie II Wojny Światowej. Ślady tych historycznych wpływów odnaleźć można również w ruchu lewostronnym. Oprócz Wielkiej Brytanii i Malty taka organizacja ruchu obowiązuje między innymi na Cyprze, w Australii, w Japonii, na Jamajce i w wielu innych państwach z urzędowym językiem angielskim.

Jeśli chodzi o angielski, na Malcie jest on powszechnie używanym językiem

To sprawia, że obozy językowe na Malcie cieszą się dużą popularnością. Łączą ze sobą naukę języka oraz wizytę w ciekawym miejscu, więc jeśli chcesz jednocześnie szlifować swoje umiejętności oraz poznawać nowe kraje, taki kurs będzie najlepszą propozycją.

Dlaczego warto postawić na naukę angielskiego?

Malta nie jest jedynym krajem, w którym język angielski jest językiem urzędowym. Powszechnie używa się go również w wielu byłych koloniach: Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i RPA. To sprawia, że dobra znajomość języka angielskiego pozwoli Ci na swobodne kontaktowanie się z mieszkańcami wielu państw.

Skorzystaj z nauki języka angielskiego na obozach językowych

To rozwiązanie, które pozwala na poznawanie języka i jednocześnie kultury. Sprawdź, jak wiele zyskasz dzięki zwiedzaniu połączonego z nauką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *