Amerykańska odmiana angielskiego – czym się różni od europejskiej?

Język angielski w wersji amerykańskiej oraz brytyjskiej różni się od siebie – choć zarówno w jednym, jak i drugim możesz porozumiewać się w Stanach Zjednoczonych oraz Anglii, to jednak warto poznać różnice.

Wymowa w obydwu dialektach różni się od siebie

Amerykański angielski uważany jest za łatwiejszy do zrozumienia przez osoby uczące się języka. Z kolei dialekt brytyjski ma wielu zwolenników ze względu na jego brzmienie. Jeśli w przyszłości planujesz częściej porozumiewać się dialektem amerykańskim, postaw na kursy językowe uwzględniające te różnice.

Specjalistyczne kursy językowe uwzględniają także różnice w słownictwie

Nawet jeśli dobrze znasz angielskie słownictwo, to różnice pomiędzy dialektami mogą Cię zdziwić. British English i American English posiadają odmienne określenia na parking, windę czy wakacje. Takich różnic jest całkiem sporo, więc warto je poznać.

Nowy Jork to Twoje marzenie? Możesz je zrealizować

Choć Nowy Jork znajduje się za oceanem, wcale nie musisz rezygnować ze spełnienia swoich marzeń. Kursy językowe pozwalają na wyjazd w wymarzone miejsce i jednoczesną naukę języka obcego. W ten sposób połączysz zwiedzanie z rozwojem umiejętności językowych.

Kurs językowy za granicą to sposób na ćwiczenia w praktyce

Decydując się na kurs językowy za granicą musisz liczyć się z koniecznością porozumiewania się w języku obcym nie tylko na zajęciach, ale również w codziennych sytuacjach. W ten sposób jeszcze lepiej poznajesz język angielski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *